O nas

Uczniowski Klub Sportowy Lolek w Kozach powstał w maju 2017 roku z inicjatywy nauczycieli pracujących w Gminie Kozy.

Nasza działalność opiera się na trzech głównych kierunkach. Pierwszy to upowszechnianie kultury fizycznej i rekreacji sportowej wśród dzieci i młodzieży. Organizujemy dla dzieci zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo dla dzieci młodszych, zajęcia treningowe sekcji judo, doskonalenie i naukę jazdy na nartach i snowboardzie, zajęcia z żeglarstwa, jazdy konnej, wycieczki górskie po Beskidzie Śląskim, Żywieckim, Pieninach. W okresie wolnym od obowiązkowych zajęć szkolnych organizujemy dla dzieci obozy sportowe nad morzem. W ferie zimowe organizujemy obóz narciarski i snowboardowe. W okresie wakacji organizujemy obóz sportowy nad morzem oraz obóz żeglarski na Mazurach.

Drugi kierunek naszych działań to niwelowanie dysfunkcji rozwojowych u dzieci. Działalność ta skierowana jest do uczniów z opiniami i orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Do tej pory w głównej mierze skupiliśmy się nad problemami logopedycznymi, terapią ręki oraz dużą motoryką.

Ostatnia trzecią dziedziną, która jest w wachlarzu naszej działalności to propagowanie wśród całych rodzin wspólnej aktywności rodzinnej. Tworzymy odpowiednie warunki do aktywnie spędzania wolnego czasu wspólnie przez całe rodziny. Proponowane przez nas aktywności to turystyka górska, rejs żeglarski oraz wycieczki rowerowe.

Nasza Kadra tworzą doświadczeni nauczyciele wychowania fizycznego, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele przedmiotowi, przewodnicy górscy, trenerzy i instruktorzy takich dyscyplin jak: judo, pływanie, narciarstwo, snowboard, turystyka górska i rowerowa, żeglarstwo a także ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR. Osoby te kochają pracę z dziećmi oraz przekazują swoją pasję uczestnikom zajęć sportowych judo, obozów letnich i zimowych oraz podczas rejsu żeglarskiego.
Projekt i realizacja: HighFiveStudio
Strona kojarzona ze słowami: