O nas

Uczniowski Klub Sportowy Lolek w Kozach powstał w maju 2017 roku z inicjatywy nauczycieli pracujących w Gminie Kozy.

Nasza działalność opiera się na trzech głównych kierunkach. Pierwszy to upowszechnianie kultury fizycznej i rekreacji sportowej wśród dzieci i młodzieży. Organizujemy dla dzieci zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo, doskonalenie i naukę jazdy na nartach i snowboardzie, zajęcia z żeglarstwa, jazdy konnej, wycieczki górskie po Beskidzie Śląskim, Żywieckim, Pieninach. W okresie wolnym od obowiązkowych zajęć szkolnych organizujemy dla dzieci obozy sportowe. W ferie zimowe to obozy narciarskie i snowboardowe. W okresie wakacji organizujemy nad morzem obóz rekreacyjno-sportowy multisport oraz obóz żeglarski po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich

Drugi kierunek naszych działań to niwelowanie dysfunkcji rozwojowych u dzieci. Działalność ta skierowana jest do uczniów z opiniami i orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. Do tej pory w głównej mierze skupiliśmy się nad problemami logopedycznymi, terapią ręki oraz dużą motoryką.

Ostatnia trzecią dziedziną, która jest w wachlarzu naszej działalności to propagowanie wśród całych rodzin wspólnej aktywności rodzinnej. Tworzymy odpowiednie warunki do aktywnie spędzania wolnego czasu wspólnie przez całe rodziny. Proponowane przez nas aktywności to turystyka górska oraz rowerowa.

Nasza Kadra tworzą doświadczeni nauczyciele wychowania fizycznego, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele przedmiotowi, przewodnicy górscy, trenerzy i instruktorzy takich dyscyplin jak: judo, pływanie, narciarstwo, snowboard, turystyka górska i rowerowa, żeglarstwo, tenis ziemny, lekkoatletyka, piłka nożna, a także ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR. Osoby te kochają pracę z dziećmi oraz przekazują swoją pasję uczestnikom zajęć sportowych, obozów letnich i zimowych.
Projekt i realizacja: HighFiveStudio
Strona kojarzona ze słowami: