Rejs młodzieżowy po Bałtyku 2024

Obozy Letnie

Rejs młodzieżowy po Bałtyku 2024
Bałtyk 2024
Termin rejsu: 22.06.2024 - 29.06.2024
Uczestnicy: młodzież w wieku 14 -19 lat

Miejsce startu: Marina Caryńska w Gdańsku

Trasa rejsu
Wariant 1 przy dobrej pogodzie

Gdańsk  - Bornholm - Karlskrona - Gdańsk

Wariant 2 przy nie pewnej pogodzie 

Gdańsk - Hel - Władysławowo - Porty zatoki Puckiej.


O ostatecznym przebiegu trasy rejsu zadecyduje kapitan mając na względzie warunki pogodowe oraz przede wszystkim bezpieczeństwo załogi.

Podczas rejsu odwiedzimy ciekawe porty i miejsca. Będziemy doskonalić swoje umiejętności i zdobywać wiedzę z zakresu żeglowania. Będziemy uczyć się nawigacji na podstawie dostępnej nawigacji satelitarnej oraz map papierowych. Sprawdzimy swoją wiedzę z znajomości oświetlenia statków nocą. 

Każdy rejs żeglarski to bardzo dobra nauka partnerstwa, wzajemnej pomocy, pracy w zespole przez przygotowanie posiłków.

Ramowy program dnia to: poranna odprawa na której informujemy naszych żeglarzy o planie dnia. Po śniadaniu ruszamy na wodę. Obiad na wodzie lub miejscu postojowym. Wieczorem wpłynięcie do miejsca docelowego oraz zajęcia rekreacyjno-fakultatywne. Planowane są nocne przeloty, a trasa pojedynczych odcinków może wynieś nawet 36 godzin. 

Pływamy na jachtach: Delfia 40. Bezpieczne duży jachty,  zapewniające komfortowe w kokpicie jak i mesie, gwarantujące wygodę podczas pływania jak i postoju. Na każdym jachcie znajdują się 4 podwójnych koi, w pełni wyposażony kambuz, lodówka elektryczna, ogrzewanie, 2 łazienki.

Bezpieczeństwo na jachcie : Chartploter z wgraną mapą Morza Bałtyckiego
NavTex MRD 80, Log z echosondą RAYMARINE ST 70, Radio VHF z DSC, 
Autopilot, AIS dwukierunkowy. Kapoki, life liny, Koło ratunkowe z pławą świetlną, Pneumatyczna tratwa ratunkowa, Radiopława naprowadzająca EPIRB
Zestaw pirotechniki do wzywania pomocy, Reflektor radarowy, Ster strumieniowy.


Kto się nami opiekuje?
Nasza kadra to doświadczeni sternicy z wieloletnim stażem, doskonale znające Bałtyk wraz z jego wszystkim zakamarkami.

Witold Cisowski „Cisek” – absolwent Krakowskiego AWF, kapitan jachtowy i motorowodny, instruktor wykładowca Polskiego Związku Żeglarskiego, nurek zawodowy, ratownik WOPR i GOPR.

Od lat czynnie związany z wychowaniem i szkoleniem żeglarskim, młodzieży i dorosłych. Wielokrotny egzaminator, na wszystkie stopnie żeglarskie i instruktorskie, niejednokrotnie pełniący funkcję przewodniczącego komisji egzaminacyjnych.

Przygodę z żeglarstwem rozpoczął w latach 70-tych ubiegłego wieku i w 1977r. uzyskał swój pierwszy patent - żeglarza jachtowego

W swojej karierze prowadził wiele jachtów, od jednomasztowych - jednożaglowych mieczówek po kilkuset tonowe żaglowce, takie jak m.in.: szkuner gaflowy Zawisza Czarny, STS Kapitan Borchardt, s/y Gedania.

Organizator wielu rejsów zarówno powodach śródlądowych jak i morskich czy oceanicznych, od mórz ciepłych po wody Arktyki.


Aleksandra Skarewicz-Cisowska – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, kapitan jachtowy i morski sternik motorowodny, instruktor żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego.

W 6 roku życia rozpoczęła przygodę z żeglarstwem pływając na jachtach typu „Optimist” a następnie, jako członek klubu żeglarskiego ucząc się i doskonaląc w sztuce żeglarskiej uzyskała stopień kapitana jachtowego.

Od 2003 roku najpierw, jako młodszy instruktor i następnie instruktor PZŻ zajmuje się szkoleniem na wszystkie stopnie żeglarskie. Czynnie uczestniczy, jako egzaminator a także przewodniczący komisji egzaminacyjnych, w egzaminach żeglarskich i motorowodnych.

W swojej żeglarskim dorobku ma prowadzenie jachtów żaglowych w rejsach turystycznych, szkoleniowych oraz obozach młodzieżowych, zarówno po wodach śródlądowych jak i morskich. W 2013 roku opłynęła Przylądek Dobrej Nadziei.

Na każdym jachcie będzie druga dorosła osoba posiadająca patent sternika morskiego, posiadająca uprawnienia pedagogiczne, mająca doświadczenie w pracy z dziećmi oraz doświadczenie morskie zdobyte na morzu oraz Mazurach.

Ile płacimy?

Cena 3300,00 zł.

Cena zawiera:
- transport,
- wyżywienie przygotowane wspólnie z opiekunami z zakupionych przez organizatora produktów,
- zakwaterowanie na jachtach,
- paliwo i opłaty portowe,
- zajęcia tematyczne oraz zajęcia wieczorne,
- bilety wstępu do odwiedzanych atrakcji turystycznych,
- obsługę kadry pedagogicznej i sternika,
- wszystkie atrakcje objęte programem,
- ubezpieczenie,
- pamiątkową koszulkę.

 

Jak zarejestrować miejsce?
Zapisy na wyjazdy dokonujemy po przez formularz zgłoszeniowy

Rezerwacja miejsc będzie odbywać się według poniższego schematu:

1. Prosimy o zgłoszenie uczestnika wyjazdów po przez formularz zgłoszeniowy
2. Organizator potwierdzi wpisanie uczestnika smsem.
3. Przesłanie skanu karty kwalifikacyjnej na adres email superobozysportowe@wp.pl
4. Przesyłam oryginał karty kwalifikacyjnej oraz zgodę RODO pocztą lub przekazujemy dokumenty w trakcie zbiórki przed wyjazdem.

Decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona

Wpłata bezzwrotnego zadatku przelewem w wysokości 1000 zł do dnia 30.03.2024 na konto bankowe:

nr: 16 8111 0009 2006 1501 6999 0004
jest jednoznaczna z wpisaniem na listę uczestników wyjazdu.

Prosimy w tytule przelewu wpisać: Imię i Nazwisko, Bałtyk

Wpłata pozostałej kwoty do dnia 10 czerwca 2024 roku.

Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie zgłoszenia udziału w rodzinnych aktywnych wakacjach numerem telefonu: 

601 865 000 lub tel. 509 459 512

Karta kwalifikacyjna 

karta_kwalifikacyjna_Bałtyk 2024.doc
karta_kwalifikacyjna_Bałtyk 2024.pdf
zgoda rodo.pdf

Ilość miejsc ograniczona!
Decyduje kolejności zgłoszeń i wpłaty zaliczki na konto.
Rejsy morskie dla młodzieży

Rejs jachtem to niewątpliwie nietypowy, a przy tym bardzo ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu. Jeśli Twoja pociecha marzy o tym, aby poczuć wiatr we włosach oraz przeżyć niezapomnianą przygodę na pokładzie statku — nasza oferta jest skierowana właśnie do Ciebie! Zajmujemy się organizacją rejsów morskich dla młodzieży w wieku 14-19 lat, podczas których uczestnicy biorą udział we wszelkich pracach na jachcie, a także uczą się żeglowania. Jest to rewelacyjny pomysł na to, aby zagwarantować dziecku wakacje pełne wrażeń przy jednoczesnej nauce nowych umiejętności. Żeglarstwo jest sportem wymagającym przede wszystkim doskonałej znajomości nawigacji, dlatego podczas wyprawy kładziemy szczególny nacisk na to, aby nauczyć młodzież poruszania się na podstawie nawigacji satelitarnych, ale też map papierowych. Zapisz nastolatka na rejsy po Bałtyku z Gdyni i pozwól mu doświadczyć niesamowitych wrażeń!


Młodzieżowe rejsy po Bałtyku — z Gdańska na pełne morzeŻeglarstwo to nasza największa pasja, dlatego chętnie dzielimy się nią z innymi. Zależy nam, aby zaszczepić w młodzieży miłość do morza i pokazać im, jak to jest poczuć się wolnym. Organizujemy rejsy żeglarskie z Gdańska z wykwalifikowanymi, doświadczonymi kapitanami, instruktorami oraz sternikami morskimi. Proponujemy dwa warianty rejsu w zależności od warunków pogodowych:

  • przy dobrej pogodzie: Gdańsk-Ustka-Kołobrzeg-Bornholm-Karlskrona-Gdańsk,
  • przy niepewnej pogodzie: Gdańsk-porty Zatoki Puckiej-Hel-porty Zalewu Wiślanego lub inny warian uzależniony od warunków pogodowych zaistniałych podczas trwania rejsu
  BEZPIECZEŃSTWO UCZESTNIKÓW JEST DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE 

Bez względu na to, który wariant będziemy realizować, zapewniamy uczestnikom mnóstwo atrakcji, naukę partnerstwa, współpracy, ale też wzajemnej, bezinteresownej pomocy.


Zorganizuj nastolatkowi wakacje pełne przygód i postaw na rejsy żeglarskie dla młodzieżyMasz dość tego, że Twój nastolatek rzadko wychodzi z domu i nigdy nie rozstaje się ze swoim telefonem? Chcesz mu pomóc w poznaniu nowych zainteresowań, a także sprawić, że zacznie aktywnie spędzać swój wolny czas? A może Twoja pociecha już jest entuzjastą żeglarstwa turystycznego? Zapisz swojego nastolatka na kilkudniowy rejs po Bałtyku z Gdańska odbywający się na przełomie czerwca i lipca. Jako organizatorzy takich wypraw, bierzemy pod uwagę przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów, dlatego nie musisz się o to martwić. Gwarantujemy rejs nowoczesnym jachtem wyposażonym w udogodnienia takie jak system nawigacyjny, radio, autopilot, jak również akcesoria ratunkowe, czyli kapoki life liny, koła ratunkowe, tratwę ratunkową, zestaw pirotechniki, reflektor radarowy oraz ster strumieniowy.


 

Poza rejsami młodzieżowymi oferujemy rejsy rodzinne z Gdańska po Bałtyku. Jest to propozycja dla całych rodzin chcących spędzić czas razem, jednocześnie ucząc się nowych rzeczy i poznając sport wodny, jakim jest żeglarstwo. Zapewniamy wyżywienie, które będziemy wspólnie przygotowywać na jachcie, zakwaterowanie, paliwo, opłaty portowe, zajęcia, bilety wstępu, a także ubezpieczenie. Zachęcamy do indywidualnego kontaktu!

Chcesz spędzić wakacje z dziećmi? Wybierz rejsy rodzinne po Bałtyku! 

Skontaktuj się z nami !!!


Projekt i realizacja: HighFiveStudio
Strona kojarzona ze słowami: