Wakacje 2020 z Akademią Sprawnego Dzieciaka - nowa odsłona

Aktualności

Wakacje 2020 z Akademią Sprawnego Dzieciaka - nowa odsłona
Drodzy Rodzice

W piątek (29.05.2020) Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz GIS i MZ opublikowało wytyczne dotyczące organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży podczas tegorocznych wakacji. Po przeanalizowaniu lektury z wychowawcami naszych obozów stwierdziliśmy, że przeprowadzenie obozów zarówno w Dźwirzynie i Gleźniewie jest niemożliwe do realizacji. Formuła w której  organizowaliśmy je do tej pory nie wpisuje się kompletnie w nasze standardy i balansuje na krawędzi wyznaczonych „nowych reguł”:

·         transport jest bardzo dużą barierą, tylko 50% wszystkich miejsc siedzących i stojących powoduje wyższy koszt przewozu uczestników,

·         dystansowanie uczestników poszczególnych grup między sobą na terenie ośrodka  nie jest  możliwe,

·         minimalizowanie opuszczania ośrodka wyklucza ideę naszych obozów - Dźwirzyno ze swoją infrastrukturą  jest perełką wybrzeża dla aktywnego wypoczynku naszych obozowiczów,

·         przebywanie na plażach stosując wytyczne dotyczące izolacje od osób trzecich oraz brak informacji jak będą wyglądały strefy dla grup zorganizowanych,

·         konieczności zabrania dziecka z obozu, wyznaczając na to 12 godzin, gdy tylko wystąpi:  gorączka, kaszel, dreszcze, które mogą świadczyć o zwykłym przeziębieniu.

Na każdym letnim obozie mieliśmy sytuację, gdzie musieliśmy się mierzyć z incydentalnie pojawiającą się gorączką lub objawami przeziębienia. Zawsze była to stresująca chwila zarówno dla rodzica oraz organizatora. W dzisiejszych realiach taka sytuacja musi być zgłaszana do miejscowego Sanepidu oraz izolacji wszystkich osób, które miały kontakt z osobą z objawami.

Sytuacja jest dla nas bardzo trudna, gdyż Państwa Pociechy byłyby 750 km od domu. Procedury to nie kończąca się lista wytycznych. Mamy świadomość, że wszystkim potrzebna jest odskocznia od natłoku informacji o pandemii, dlatego chcielibyśmy zaproponować  alternatywną aktywność dla Dzieciaków oraz całych rodzin:

1.       Tydzień Pełen Aktywnych Przygód z Akademią Sprawnego Dzieciaka 

 W okresie od 6 do 10 lipca oraz od 13 do 18 lipca w formule tygodniowych turnusów, gdzie zapewnialibyśmy opiekę od godz. 7.45 do około 15.30. Zapewniamy transport z Bielska-Białej z parkingu przy Tesco na ul. Warszawskiej. Ofertę przesyłamy w załączniku. Oferta w zakładce - obozy letnie.

2.       Rodzinne Aktywne Wakację z Akademią Sprawnego Dzieciaka

Rodzinne aktywne wczasy rodzinne, bliźniaczo podobną do zimowego rodzinnego wyjazdu, w terminie od 3 do 11 sierpnia, na zamkniętym i bardzo wyizolowanym od cywilizacji ośrodku  Aqua Duet w Gleźniewie. Czas gdzie będziemy odpoczywać na samotnie położonym ośrodku nad jeziorem Bukowno, 5 km od Dąbek. W ramach wypoczynku kadra Akademii będzie się zajmowała aktywnym wypoczynkiem z dzieciakami od godz. 9 do 17 (z przerwą na obiad i chwilkę na "zawiązanie sadełka"). Rodzice będą mogli się aktywnie relaksować korzystając z całej bazy sportów wodnych. Dla naszym zatroskanych Mam będą organizowane dwa razy dziennie zajęcia fitnes (rano i wieczorem). Kązdy uczestnik będzie brał udział w grupowych zajęciach windsurfingu pod ikiem instruktorów. Proponujemy aktywny czas dla całych rodzin  Oferta w zakładce - obozy letnie.

Jeśli nie będą Państwo korzystać z alternatywnych propozycji a zaliczka została wpłacona to pieniądze zostaną zwrócone. Bardzo prosimy o zwrotną informację mailem lub telefonicznie. 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z nowymi propozycjami aktywnego wypoczynku z Akademią Sprawnego Dzieciaka.

Życzymy dużo zdrówka 
Kadra Akademi Sprawnego Dzieciaka.

Projekt i realizacja: HighFiveStudio
Strona kojarzona ze słowami: